بهینه سازی اجزای غیر متنی از یک صفحه وب

Newton's cradle from doughnuts. Collision balls made from donuts. Harm of sugar, donuts time or healthy diet concept. Dependence on flavoring, diabetes problems, weight loss.

‫نقطه قوت هر سایتی واسه جذب کاربر، است. کلا محتوای سایت رو به دو دسته تقسیم می کنیم: نقطه قوت هر سایتی واسه جذب کاربر، است. کلا محتوای سایت رو به دو دسته تقسیم می کنیم:

۱- محتوای متنی : که شامل مقالات و پستایی هستن که نویسنده سایت در مورد جنبه های جور واجور موضوع اصلی سایت ارائه می کنه.

۲- محتوای غیر متنی : منظور از این محتواها، عکس، ویدیو، صوت و… است که به روشای جور واجور و با اهداف جور واجور در سایت قرار می گیرن.بنابر این شما بهینه سازی محتوای سایت رو باید واسه هر دو دسته انجام بدین و واسه این کار تکنیکای مختلفی هست مثلا در مورد ویدیوها، شما باید واسه  ویدیوهای خود، یه پاراگراف متن توضیح ارائه کنین و یا سایت رو یادتون نره. پیشنهاد می کنیم که در هر از صفحه سایت، ترکیبی از محتوای متنی و غیر متنی رو بذارین تا صفحه شما باحال تر شه. این ترفند در جذب کاربر خیلی اهمیت داره.

موتورهای جستجو عموما واسه تحلیل و درک متن‬ محتوای صفحه کارکرد خوبی دارن‬ ولی تحلیل محتویات دیگری مثل عکسها، ویدئوها‬ و کلیپهای صوتی براشون سخت تره.‬ حال ما می خوایم به چند‬ راه متفاوت واسه سئو سایت و بهینه سازی‬ این نوع محتواا واسه کلیدواژهای هدفمون بپردازیم‬.

راه های بهینه سازی اجزای غیر متنی

یکی از بهترین اقدامات به کار گیری‬ متن محاصره کننده المانهای غیر متنیه‬ که موضوع اون رو توضیح می ده.‬ اگه خوب فکر کنین این خیلی منطقیه.‬ داشتن یه پاراگراف متن توضیح دهنده‬ از یه ویدیو در کنار ویدیو یه اقدام رایجه و تصاویر تعبیه شده تو یه‬ خط با متن بیشتر عنوانهای متنی در زیرشون دارن‬ و عموما رابطه زیادی به متن صفحه دارن‬. اسلایدشوهای تصاویر بیشتر شامل عنوان متنی‬ و توضیحی از هر تصویر هستن‬ و کلیپ صوتی معمولا توضیحی همراه‬ داره و ممکنه حتی‬ زیر نویس کاملی هم داشته باشه.‬ موتورهای جستجو متن نزدیک به عامل‬ غیر متنی رو تحلیل میکنن‬ و فرض می گیرن که اتحاد بین این دو المان هست.

چند مشخصه هست که شما‬ می تونین واسه آبجکت تصویر مشخص کنین‬ و میکروفرمتهایی واسه کلیپهای صوتی و تصویری هم هست.‬ ‬ XML‬‬‬‬‬‬‬ ‫فایلهایی هستن که با به کار گیری یه جور سینتکس مخصوص واسه موتورهای جستجو‬ لیستی از صفحات و محتویات پیدا‬ شده در سایت رو در کنار‬ مشخصه های توضیح دهنده محتوا جفت و جور میاورند‬. فرمتهای مختلفی واسه شکل های جور واجور مختلفی از محتوا هست و‬ نقشه های سایت راهی واسه باخبر‫ کردن موتورهای جستجو از مکان‬ محتوای ویدیو در اختیار ما قرار میدن.‬ این مانند استفاده کردن از مشخصه عنوان و توضیحه.‬ این نمونه ای از پشتیبانی‬ است‬. شما می تونین‬ همه المانها و سینتکسای پشتیبانی‬ شده رو اینجا هم ببینین.‬

با به کار گیری محتوای ترکیبی در‬ صفحات شما می تونین بازدیدکنندگان رو ترقیب کنین‬ و اونا رو در پیدا کردن سایتتون کمک کنین‬ و اینکه محتوایی اگه متنی در خود‬ نداره به این معنا نیس‬ که موتورهای جستجو نمی تونن اون رو بفهمن.‬ با به کار گیری متنهای محاصره کننده‬ ،المانهای کد، نقشه های سایت‬ ما میتونیم محتوای بسیاری رو در‬ اختیار موتور جستجو بذاریم و ترافیک جدیدی‬ رو به صفحات خود وارد کنیم‬‬‬.‬‬
‫‬‬