تصویر اینفوگرافیک سامسونگ تغییرات Samsung Experience 9.0 را به نمایش می گذارد

در آخر برنامه تست بتای اندروید ۸.۰ اوریو واسه دیوایسای گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس سامسونگ تموم شد و نسخه پایانی این سیستم عامل واسه این دو موبایل پرچمدار منتشر شد.

با این به روزرسانی، رابط کاربری سیستم عامل موسوم به Samsung Experience (که در نسخه های قدیمی با نام تاچ ویز میشناختنش) به نسخه ۹.۰ پیشرفت یافته که در اون تغییرات ریز و درشتی دیده میشه.

از اون جا که کشف این تغییرات به وسیله کاربران می تونه روند زمان بری باشه، سامسونگ کار رو راحت کرده و یه تصویر اینفوگرافیک از تموم تغییرات انجام شده در سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ منتشر کرده.

از جمله تغییرات مهمی که در این تصویر اینفوگرافیک به اونا اشاره شده می تونه به کیبورد جدید سامسونگ و گزینه جدید Color Lens واسه تغییر رنگ صفحه جهت مراقبت از چشمون کاربر هنگام مطالعه اشاره کرد.

هم اینکه اپلیکیشن Dual Messenger و تنظیمات بهینه سازی جدید واسه اتصال پرچمداران سامسونگ به داک Dex از دیگر فایده هایی هستن که سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ به ارمغان آورده. در ادامه می تونین با همه این تغییرات آشنا شید:

کیبورد در سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ پیشرفت یافته و حالا به لطف یه تولبار جدید، دسترسی به امکانات جور واجور و مدیریت اونا آسون تر شده. آیکنای روی این تولبار رو هم می تونین با کشیدن و رها کردن جابجا کنین.

 

چهار تم با کنتراست بالا واسه کیبورد در نظر گرفته شده تا در شرایط نوری جور واجور راحت تر بتونین با اون کار کنین.

سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ اموجی، استیکر و تصاویر گیف جدیدی واسه کیبورد به ارمغان آورده. تنظیمات کیبورد کمی جمع و جور تر شده تا راحت تر بتونین به اونا دسترسی داشته باشین.

بخش Finder در صفحه اپلیکیشنا پیشرفت یافته و حالا یافته های جستجوی دقیق تری به نمایش میذاره؛ چه یه اپلیکیشن رو جستجو کنین و چه در فایلای حافظه به دنبال چیزی بگردین. واسه دسترسی به این بخش کافیه از صفحه خونگی از بالا به سمت پایین سوایپ کنین.

 

یافته های جستجوی مربوط به مخاطبین، تنظیمات، فایلا و پیاما حالا در کارتای تعاملی به نمایش در میان که می تونین بعضی کارا رو بدون باز کردن اپلیکیشنا، مستقیما از همین قسمت بکنین. هم اینکه Finder حالا می تونه در فروشگاه های پلی استور یا گلکسی اپس هم به دنبال یافته های بگردد.

 

با باز کردن اپلیکیشن ساعت، روی Add ضربه زده و Bixby briefing رو فعال کنین. با این کار وقتی صبح از خواب بیدار میشین دستیار بیکسبی همزمان با آلارم گوشی می تونه وضعیت آب و هوا رو در صفحه ای جذاب همراه با پخش موسیقی پشت زمینه به اطلاع تون برسونه.

 

Color Lens مثل نایت شیفت دیوایسای اپل توانایی جدیدی واسه تنظیم رنگ نمایشگره تا از چشمون شما هنگام مطالعه در شب مراقبت کنه.

 

حالا و به لطف یه آیکن میان بر، می تونین از صفحه خونه مستقیما به فضای ابری سامسونگ دسترسی داشته باشین. واسه ساخت میان بر باید راهی که در عکس اومده رو طی کنین.

 

آیکن سامسونگ کلاد در صفحه Apps ظاهر می شه که می تونین اونو به صفحه خونه بکشین. هم اینکه می تونین فضای ابری باقی مونده تون رو هم مستقیما از داشبورد چک کنین.

در سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ به لطف کارتا، مدیریت دیوایسای وصل به موبایل از یه محل آسون تر از همیشه شده. حالا می تونین کارتا رو به داشبوردتان اضافه کنین تا مدیریت همه دیوایسای وصل رو از یه محل بکنین.

اتوماسیون کارا یکی از قابلیتای خوبیه که سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ براتون به ارمغان آورده. حالا می تونین بسته به زمان، وضعیت دستگاه یا موقعیت روی نقشه انجام بعضی کارا رو به دست سیستم اتوماسیونی سامسونگ بسپارین.

 

به لطف اپ جدید Dual Messenger، می تونین از هر پیام رسان تو یه موبایل دو حساب کاربری جدا از هم داشته باشین. در واقع می تونین پیام رسان تون رو افزایش کنین، درست مثل کاری که اپ Parallel Space انجام میده.

 

داک سامسونگ Dex حالا به غیر از رزولوشن HD پلاس، از مانیتورهایی با رزولوشن FHD و WQHD هم پشتیبانی به عمل می آورد.

صفحه اپلیکیشنا حالا عوضش یه پنجره پاپ آپ، به طور تموم صفحه به نمایش در میاد تا تجربه بهتری از کار در محیط اون داشته باشین. هم اینکه اپ Game Launcher حالا از موس و کیبورد واسه اجرای بازیای موبایل و حالت تموم صفحه واسه اجرای بازیا در داک Dex پشتیبانی می کنه.

در سامسونگ اکسپرینس ۹.۰ امکان Snooze کردن و تعیین سررسید واسه ایمیلای EAS رو هم دارین.

تصویر اینفوگرافیک نامبرده رو می تونین در ابعاد کامل و پیوسته هم از این لینک ببینین.

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *