هک سایت وزارت صنعت؛ صدور مجوز ورود ۵ هزار خودروی ممنوعه

هک سایت وزارت صنعت؛ صدور مجوز ورود ۵ هزار خودروی ممنوعه

هک سایت وزارت صنعت (صمت)  و ۵ هزار خودروی خارجی و گرون مجوز ورود گرفتن. این خبریه که رئیس سازمان بازرسی کل کشور، ناصر سراج، اونو تایید کرد.
ناصر سراج دیروز در جمع خبرنگاران به برنامه های امسال سازمان بازرسی کل کشور پرداخت و اعلام کرد که برنامه های این سازمان در سال ۹۷ به دو بخش خاص و جاری تبدیل می شه که در بخش برنامه های خاص و تعریف نشده، بازرسیا انجام می شه.

یکی از نکاتی که سراج در صحبتای امروز خود به اون اشاره کرد، خرید سکه و نوسانات قیمت بازار اون در چند وقت گذشته بود. رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این رابطه میگه:

قیمت

٧ میلیون و ۶٠٠ هزار ثبت نام سکه داشتیم که ۵۰ نفر، ۵ درصد این سکه ها رو در اختیار دارن و هر سکه ای یه میلیون سود داره.

این به معنی اون هستش که تنها ۵۰ نفر حدود ۳۸۰ هزار سکه خریدن که جمعا مبلغی بالغ بر ۳۸۰ میلیارد تومن سود عاید اونا شده.

یکی از نکاتی که سراج در صحبتای امروز خود به اون اشاره کرد، خرید سکه و نوسانات قیمت بازار اون در چند وقت گذشته بود

نوسانات

اما صحبتای ناصر سراج فقط به بازار سکه ختم نشد. ایشون در مورد بازار خودرو ایران هم گفت: نقدینگی بسیار زیادی در بازار خودرو هست و بعضی از مدلا تا ۱۰۰ میلیون گران شده. ایشون در ضمن گفتن که مثلا سوزوکی ویتارا حدود ۱۰۰ میلیون، پژو ۲۰۰۸ چیزی در حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون و داچیا استپ ایشون حدودا ۳۰ میلیون تومن گران شده.

نکته تاسف برانگیز در صحبتای رئیس بازرسی کل کشور موضوع هک سایت وزارت صنعت بود. سراج با اشاره به خودروهای خارجی و گران شدن قیمت زیادتر از اندازه اون گفت:

بدیش اینه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود ۵ هزار خودرو مدل بالا و گرون وارد کشور شد که از این تعداد حدود ۴ هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده. هزار خودرو بازم در گمرکه که با امید به اینکه در این مورد هم اراده کردن شه.

اراده کردن

سراج در ادامه به اختلاف قیمت این خودروها مثل ولوو و ب ام و اشاره کرده و تصریح می کنه که اختلاف قیمت این خودروها نزدیک به نیم میلیارد تومنه که هیچ کدوم از این خودروها قیمت واقعی ندارن و با امید به اینکه حباب قیمتا با همکاری سه قوه کنترل شده و بازار به قیمت واقعی خود برسه.

در هر صورت ورود ۴۰۰۰ خودرو گرون به بازار خودروی ایران تایید شده، خودروهایی که به گفته رئیس سازمان بازرسی کل کشور اختلاف قیمت نزدیک به نیم میلیاردی رو تجربه می کنن و این یعنی مبلغی در حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومن پول که به معنی واقعی بدون هیچ زحمتی نصیب بعضیا خاص شده.

این به معنی یه فساد مالی دیگه س؟ این مبلغ هم به مجموعه ده ها هزار میلیارد تومن اختلاس چند سال گذشته اضافه می شه؟

منبع: entekhab