چراغ های دفنی و کاربرد آن

چراغ های دفنی و کاربرد آن

چراغ های دفنی و کاربرد آن

چراغ دفنی فروشگاه نورپردازی آترین نوین  در دسته چراغ ها و روشنایی هایی قرار دارد که جهت نورپردازی محیطهای خارج از ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند
و میتوانند نقش زیادی در زیبایی محیط داشته باشد.

جهت خرید و دیدن تنوع چراغ های دفنی گارانتی دار آترین نوین به دسته بندی   دفنی ( لایت استون و زیر درختی  در وب سایت Atrinnovin.ir  مراجعه فرمایید
در حقیقت این چراغ ها المانهایی هستند که با استفاده از آن ها می توان علاوه بر تامین نور محیط فضایی زیبا را نیز فراهم آورد.

به صورت کلی چراغ ها همچون چراغ های دفنی وسایلی می باشند که جهت تامین نور فضا از آن ها استفاده میشود
که بر اساس شکل و کاربردشان به انواع متفاوتی تقسیم میشوند و دارای کاربری های مختلفی میباشند

بعنوان مثال گاهی لازم است در یک فضا نورپردازی از طریق کف انجام گیرد
که در این حالت استفاده از انواع  چراغ دفنی پیشنهاد میگردد.
زیرا این چراغها را میتوان در داخل زمین قرار داد و نور محیط خود را تامین نمود
بعنوان مثال یکی از کاربردهای چراغهای دفنی استفاده از آن ها جهت جلوه ی ساختمانها در شب می باشد که میتواند ایمنی و جذابیت را برای افراد افزایش بدهد.

استفاده از چراغهای دفنی میتواند با تکنیکهای نورپردازی مختلف از جمله:
نورپردازی سطوح پایین، نورپردازی سطوح بالا، سایه سازی، نورپردازی مسیر و غیره ترکیب شود و این امکان را بدهد تا ساختمان خود را رویایی کنید.

 

نور بخشی از مصالح ساختمانی محسوب میگردد که در ترکیب با حجم و بدنه و نمای ساختمان میتواند زیبایی خاصی به یک بنا ببخشد
بعنوان مثال نورهایی که در کف کار میشوند میتوانند مسیرها و ورودی هایی را مشخص کنند
و یا در یک فضا میتوان در قسمت پایین ستونها یا پله ها از چراغهای دفنی استفاده نمود تا ارتفاع آن را بلندتر نشان دهد و زیبایی خاصی به محیط بدهد.

 

به طورکلی چراغ ها همانند چراغ های دفنی وسایلی هستند که برای تامین نور محیط از آنها استفاده می شود که بر اساس شکل و کاربردشان به انواع مختلفی تقسیم می شوند و دارای کاربری های متفاوتی می باشند به طور مثال گاهی لازم است در یک فضا نورپردازی از طریق کف صورت گیرد که در این حالت استفاده از انواع چراغ دفنی به شما پیشنهاد می شود زیرا این چراغ ها را می توانید در داخل زمین قرار دهید و نور محیط خود را تامین نمایید به طور مثال یکی از کاربردهای چراغ های دفنی استفاده از آنها برای جلوه نمایی ساختمان ها در شب است که می تواند ایمنی و جذابیت را برای افراد بالا ببرد. استفاده از چراغ های دفنی می تواند با تکنیک های نورپردازی متفاوت از قبیل نورپردازی سطوح پایین ، نورپردازی سطوح بالا ، سایه سازی ، نورپردازی مسیر و غیره تلفیق گردد و این امکان را به شما بدهد تا ساختمان خود را رویایی کنید.

 

نور بخشی از مصالح ساختمانی محسوب می شود که در ترکیب با حجم و بدنه و نمای ساختمان می تواند زیبایی خاصی به یک بنا ببخشد به طور مثال نورهایی که در کف کار می شوند می توانند مسیرها و ورودی هایی را مشخص نمایند و یا در یک محیط می توان در قسمت پایین ستون ها یا پله ها از چراغ های دفنی استفاده کرد تا ارتفاع آن را بلندتر نشان داده و زیبایی خاصی به محیط ببخشد.

نورپردازی بیرونی

به طور کلی نورپردازی در محیط بیرون با محیط داخل متفاوت است و معیارهای خاص خود را دارد، به طور مثال سطوح روشن و نورپردازی شده از فاصله های دور نیز قابل رویت است و سبب جلب نظر و توجه بیننده ها می گردد. نورپردازی محوطه های بیرونی سبب ایجاد امنیت و زیبایی فضا می گردد و می تواند جذابیت هریک از المان های ساختمانی را دوچندان نماید.

 

نورپردازی مناسب از کف می تواند مکمل زیبایی محیط باشد و تاثیر به سزایی در آرایش شهری ، سطوح نما ، نقش های برجسته و غیره داشته باشد بنابراین در این حالت از چراغ های دفنی استفاده می گردد که این چراغ ها معمولا دارای جنس بدنه مقاوم در برابر آب و گردوغبار هستند در واقع جلوگیری از نفوذ آب و مقاومت در برابر حرارت از مشخصات اصلی این چراغ ها می باشد.

انواع چراغ دفنی LED از محصولاتی هستند که برای نورپردازی محیط های خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می گیرند که امروزه به دلیل اهمیت بالای نورپردازی ساختمان ها کاربرد گسترده ای یافته اند. چراغهای دفنی بهترین انتخاب برای نورپردازی لابی ساختمان ها ، آثار باستانی ، ستون ها ، پایه های داخلی ، سطوح بنا و غیره می باشند که در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید شده اند و مشتریان می توانند متناسب با محل موردنظر خود یکی از این چراغ ها را توان های متفاوت انتخاب نمایند.

 

انواع چراغ دفنی به دلیل تابش هاله نور روی سوژه مورد نظر می تواند باعث ایجاد سایه روشن های زیبایی گردد و با تامین نور کاملا منطبق و متناسب با معیارهای روشنایی گزینه مناسبی برای نورپردازی می باشد . در این چراغ ها معمولا از لامپ های ال ای دی در رنگ های مختلف استفاده می شود که همین تنوع بالای رنگی سبب ایجاد افکت های متنوع و زیبا می شود.

 

انواع چراغ های دفنی دارای بازدهی نوری بالا ، طول عمر زیاد و مصرف کم انرژی می باشند که گزینه مناسبی جهت نورپردازی فضاهای بیرون ساختمانی هستند و با قابلیت های نصب آسان هزینه اجرا را به حداقل می رسانند. این چراغ ها معمولا دارای بدنه ای محکم با خاصیت ضدآب بودن هستند (IP65) که پرتاب نور مناسب و شدت نور بالایی دارند.

برای نصب چراغ های دفنی لازم است یک فوندانسیون مخصوص طراحی گردد تا علاوه بر حفاظت از بدنه و شیشه ی چراغ توانایی تنظیم زاویه تابش نور روی سوژه را نیز داشته باشد.

ویژگی های انواع چراغ دفنی و پارکتی

  • مقاومت بالا

انواع چراغ دفنی دارای بدنه ای از جنس فلز مقاوم با پوشش رنگی ضد آب هستند که می توانند در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاومت بالایی داشته باشند زیرا این چراغ ها را معمولا در فضاهای باز برای نورپردازی جلوی ویترین مغازه ها ، کنار ستون ها ، پارک ها و غیره مورد استفاده قرار می دهند بنابراین باید نسبت به عوامل طبیعی استحکام خوبی داشته باشند.

 

  • ضد خش و خوردگی

در ساخت چراغهای دفنی از مواد اولیه ای استفاده می گردد که در برابر خمیدگی ، خط و خش افتادن مقاوم می باشند و می توان این محصولات را با خیال راحت در فضاهای باز به کار برد. این چراغ ها دارای شیشه مقاوم در برابر ضربه و خوردگی نیز می باشند بنابراین به راحتی می توان این چراغ ها را محیط های مختلف مانند خاک و بتن استفاده کرد.

  • امکان تغییر و انتخاب افکت توسط ریموت کنترل

شما می توانید در صورت استفاده از چراغ دفنی های ریموت دار آنها را در محل مورد نظر خود به شکل ثابت قرار داده و برای تغییر رنگ لامپ و ایجاد افکت های مختلف از ریموت کنترل استفاده نمایید.

  • دارای تنوع بالا

چراغ های دفنی دارای تنوع بالا در رنگ نور ، زاویه تابش و ولتاژ می باشند به طور مثال دفنی ها بر اساس کاربردشان دارای قابلیت تغییر زاویه پخش نور با استفاده از لنزهای مختلف از 5 تا 120 درجه می باشند.

 

  • طراحی زیبا

طراحی بدنه این چراغ ها به گونه ای است که کاملا زیبا ، کم حجم و سبک می باشند و دفع حراراتی بالایی دارند همچنین می توان از آنها به عنوان چراغ دفنی چمنی استفاده کرد.

 

نورپردازی بیرونی

به صورت کلی نورپردازی در فضای بیرون با فضای داخل متفاوت می باشد و معیارهای خاص خود را دارد،
بعنوان مثال سطوح روشن و نورپردازی شده از فاصله های دور نیز قابل رویت می باشد و موجب جلب توجه بیننده ها میشود.
نورپردازی محوطه های بیرونی موجب ایجاد امنیت و زیبایی فضا میشود و میتواند جذابیت هریک از المانهای ساختمانی را دوچندان کند.

 

با نورپردازی مناسب از کف میتوان مکمل زیبایی محیط گشت و تاثیر به سزایی در آرایش شهری، سطوح نما، نقش های برجسته و غیره داشت.
بنابراین در این حالت از چراغهای دفنی استفاده میشود که این چراغها معمولا دارای جنس بدنه مقاوم در برابر آب و گردوغبار میباشند
و در اصل جلوگیری از نفوذ آب و مقاومت در برابر حرارت از مشخصات بارز این چراغها است.

انواع چراغ دفنی

انواع چراغ دفنی LED از محصولاتی میباشند که جهت نورپردازی محیط های خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می گیرند
که در حال حاضر به علت اهمیت بالای نورپردازی ساختمانها کاربرد گسترده ای داشته اند.
چراغ های دفنی بهترین انتخاب جهت نورپردازی لابی ساختمان ها، آثار باستانی، ستون ها، پایه های داخلی، سطوح بنا و. . . میباشند.
که در رنگها و طرحهای متفاوتی تولید شده است  و مشتریان می توانند متناسب با محل موردنظر یکی از این چراغها را با توانهای مختلف انتخاب کنند.

انواع چراغ دفنی به علت تابش هاله نور روی سوژه میتواند موجب خلق سایه روشن های زیبایی شود و با تامین نور کاملا منطبق و متناسب با معیارهای روشنایی گزینه درست و مناسبی جهت نورپردازی است.
در این چراغها معمولا از لامپهای ال ای دی با رنگهای متنوع استفاده میگردد که همین تنوع زیاد رنگی موجب خلق افکتهای متنوع و زیبا میگردد.
انواع چراغ های دفنی با بازدهی نوری بالا، طول عمر زیاد و مصرف کم انرژی هستند.
که گزینه مناسبی برای نورپردازی مکانهای بیرون ساختمانی می باشند و با قابلیت نصب آسان، هزینه اجرا را به کمترین حد ممکن می رسانند.
این چراغها معمولا حاوی بدنه ای محکم با خاصیت ضدآب بودن هستند (IP65) که پرتاب نور مناسب و شدت نور بالایی دارند.
جهت نصب چراغهای دفنی نیاز است یک فوندانسیون بخصوص طراحی شود تا مازاد بر حفاظت از بدنه و شیشه ی چراغ، توانایی تنظیم زاویه تابش نور  بر روی سوژه مورد نظر را نیز داشته باشد.

ویژگی های انواع چراغ دفنی و پارکتی

  • مقاومت بالا

انواع چراغ دفنی دارای بدنه ای از جنس فلز مقاوم با پوشش رنگی ضد آب هستند
که می توانند در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاومت بالایی داشته باشند.
زیرا این چراغ ها را معمولا در فضاهای باز برای نورپردازی جلوی ویترین مغازه ها، کنار ستون ها، پارک ها و غیره مورد استفاده قرار می دهند.
بنابراین باید نسبت به عوامل طبیعی استحکام خوبی داشته باشند.

 

  • ضد خش و خوردگی

در ساخت چراغ های دفنی از مواد اولیه ای استفاده میشود که در مقابل خمیدگی، خط و خش مقاوم هستند
و میتوان این محصولات را با خیال راحت در محیطهای باز  استفاده کرد.
این چراغها دارای شیشه مقاوم در مقابل ضربه و خوردگی نیز می باشند، لذا براحتی میتوان این چراغها را در فضاهای متفاوت از جمله خاک و بتن استفاده نمود.

  • امکان تغییر و انتخاب افکت توسط ریموت کنترل

میتوان در صورت استفاده از چراغ دفنی های ریموت دار آن ها را در محل مورد نظر خود به شکل ثابت قرار داده و واسه تغییر رنگ لامپ و ایجاد افکت های متفاوت از ریموت کنترل استفاده کنید.

  • دارای تنوع بالا

چراغهای دفنی با تنوع زیاد در رنگ نور ، زاویه تابش و ولتاژ میباشند.
به عنوان مثال دفنی ها طبق کاربردشان دارای قابلیت تغییر زاویه پخش نور با استفاده از لنزهای متنوع از 5 تا 120 درجه هستند.

  • طراحی زیبا

طراحی بدنه این چراغها به شکلی است که کاملا زیبا ، کم حجم و سبک هستند و دفع حراراتی بالایی دارند همچنین میتوان از آن ها بعنوان چراغ دفنی چمنی استفاده نمود.
می توان با خرید چراغ دفنی ال ای دی و چراغ پارکتی بهترین انتخاب را برای نورپردازی نمای ساختمان ها، محوطه کنار ساختمان، تالارها، زیرپله ها و غیره داشت.
همچنین با بهره گیری از قیمت چراغ دفنی در رنج های متفاوت میتوان از این محصولات جهت ایجاد روشنایی زیاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*