چگونه حساب کاربری تمام پیام رسان‌ ها را حذف کنیم؟

یه مدت قبل از چگونگی حذف حساب کاربری شبکه های اجتماعی جور واجور براتون گفتیم. اما این متن رو به طور کامل به پیام رسانای پر کاربرد اختصاص دادیم و به شما یاد می دیم که چیجوری به حذف حساب کاربری  هر کدوم از اونا بپردازید.

حذف حساب کاربری واتس اپ

اول از هر چیز به سراغ پیام رسانی میریم که این روزا پس از فیلترینگ تلگرام محبوبیت زیادی میان کاربران ایرونی پیدا کرده. حذف حساب کاربری واتس اپ کار خیلی سختی نیس و این کار رو خیلی راحت میشه از راه خود اپ هم انجام داد.

فقط باید حواستون باشه که با حذف حساب کاربری واتس اپ دیگه قادر به بازیابی حساب خود نیستین و تموم پیاما، اطلاعات گرو ها و بکاپایی که در گوگل درایو ذخیره کردین از بین میرن. با این حال اگه واقعا تمایل به پاک کردن حساب کاربریتان دارین کافیه این مراحل رو طی کنین.

واسه شروع به سراغ منوی واتس اپ برید و راه Settings > Account > Delete my account رو دنبال کنین. حالا شماره خود رو به همراه پیش شماره کشور محل سکونتتان وارد کنین و در آخر گزینه  Delete my account رو بفشارید. با این کار حساب کاربری واتس اپ ظرف چند ثانیه به طور کامل پاک می شه.

حذف حساب کاربری تلگرام

شاید خود تلگرام بعد از یه زمان مشخص [بسته به انتخاب مخاطب] حساب شما رو دی اکتیو کنه اما بعضی وقتا چاره ای ندارین طی کمترین ثانیه ها تموم فعالیتایی که انجام دادین رو پاک کنین. واسه حذف حساب تلگرام اول باید به لینک دیلیت اون به نشانی my.telegram.org/deactivate رفته و درون فیلد Your Phone Number شماره خودتون با پیش شماره کشوری که هستین [مثلا ۰۰۹۸ واسه ایران] بنویسین. بعد گزینه Next رو بزنین.

الان یه صفحه متفاوت با فیلدهای Your Phone Number و Password به وجود میاد. شماره رو که قبلا دادین پس نوبت به بخش دوم می رسه. واسه اون، بعد از این که روی گزینه Next طی مرحله قبلی کلیک کردین بدون این دست اون دست کردن یه پیام از طرف Telegram Notifiacation واسه تلگرام شما فرستاده شده که دارای کدی با چندین کلمه و عدده. حالا باید جای قسمت Password همین این کد رو بنویسین.

فقط یادتون نره که Password به حروف کوچیک و بزرگه. بعد از اون دکمه Sign in رو بزنین. اینجا یه صفحه با توضیحات جور واجور دور و بر عواقب حذف تلگرام نشون داده شده و پس از نوشتن دلیل دی اکتیو حساب [مهم نیس چه بنویسین] روی Done کلیک کنین. حالا یه پیغام واسه اطمینان شما از حذف حساب به نمایش گذاشته می شه و فقط کافیه به واسطه Yes, delete my account به این روند تقریبا طولانی پایان بدین.

حذف حساب کاربری وایبر

کلا اگه اپ وایبر رو از روی موبایلتان پاک کنین بعد از ۴۵ روز حسابتون بسته و تموم اطلاعاتتون پاک می شه. اما میشه این کار رو با غیرفعال کردن حساب کاربری وایبر سرعت بخشید. واسه غیرفعال کردن حساب کاربری اول وارد تنظیمات اپ شید و بعد به سراغ گزینه account برید.

با باز شدن منوی account گزینه deactivate account رو می بینین. این گزینه رو بفشارید تا حساب کاربری وایبرتان به حالت تعلیق دربیاد و در آخر به طور کامل از سرورهای این پیام رسان شه.

حذف حساب کاربری Imo

حالا خوبیش اینه حذف کامل حساب کاربری Imo هم کار خیلی سختی نیس. فقط کافیه وارد اپلیکیشن شید و به سراغ تنظیمات اون برید. حالا اگه کمی به پایین صفحه بیایید گزینه Delete Imo account رو می بینین. با انتخاب این گزینه، Imo از شما شماره تلفنتون رو در خواست می کنه که به محض وارد کردن اون حساب کاربری شما بسته می شه.

حذف حساب کاربری گوگل Allo

به زبون ساده حساب کاربری گوگل Allo رو نمیشه به طور کامل پاک کرد. اما می شه شماره موبایلی که گوگل Allo در حال به کار گیری اون هستش رو آزاد کرد تا همه مکالمات و اطلاعات دیگری که روی اون ذخیره شده پاک شن.

البته اگه اپ گوگل Allo رو هم از روی موبایلتان پاک کنین گوگل بعد از گذشت ۴۰ روز شماره موبایل شما رو آزاد می کنه و اگه دوباره به پیام رسان گوگل Allo احتیاج پیدا کنین باید دوباره یه حساب کاربری دیگه ایجاد کنین. واسه آزاد کردن شماره موبایل از حساب کاربری گوگل Allo باید به منو و بخش تنظیمات اپ برید. حالا از منوی باز شده Unregister phone number رو انتخاب کنین و در آخر به سراغ Unregister برید.

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *