۱۰ درسی که می توان از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

10 درسی که میشه از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

چکیده این مطلب : انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۶ نظر ۸,۳۲۵ بازدید

در این مقاله ۱۰ نکته مهم که در تحقیق روی نویسندگان معروف انجام شده به شما آموزش داده می شه، با رعایت این نکات تولید محتوایی به درد بخور و با کیفیت انجام بدین.

یکی از مهمترین بخشای تولید محتوا نوشتن مطالب تخصصی در بخش فعالیت خودتونه. واسه اینکه بتونین نویسنده خوبی باشین نیازه تا از تجربه نویسندگان دیگه استفاده کنین. به نکاتی که در این مقاله آموزش دادیم توجه کنین و هنگام تولید محتوا حتما اونا رو رعایت کنین.

متمرکز بمونین و بیشتر بنویسین

درزمان یه سال، با مطالعه روی بیشتر از ۹۰ نفر از بهترین نویسندگان که در مورد فروش اجناس و محتوای خود می نویسند، یافته های زیادی در مورد اینکه چیجوری به حواس پرتیا و سدهای روحی خود پیروز شدن و در هر روز به کار پرداختن بدست آمده. 
در این تحقیق در مورد پروسه نوشتنشان از اونا سوال شده: اونا چیجوری شروع به بیان کردن یه جریان می کنن؟ چقدر تو یه روز یا یه جلسه مشخص مینویسند و چه روش های هدف دار، نکته ها و بهره وریای تخصصی در این راه یاد گرفتن.

در ادامه به ۱۰ مورد از مهمترین نکاتی که در این تحقیق، نویسندگان اونا رو گفته و به اشتراک گذاشته ان می پردازیم.

آموزش وبلاگ نویسی و آموزش مقاله نویسی

۱٫ از چیزی که به ذهنتون میاد یه یا دو صفحه بنویسین:

چه میشه اگه به جای اینکه هر روز صبح بلند شده و لغات رو واسه دست پیدا کردن به سهم روزانه خود در نوشتن کنار هم بذارین، فقط واسه گرم کردن ماهیچه های ذهن خود یه یا دو صفحه از جریان تفکرات هوشیارانه خودتون بنویسین؟
Oliver Burkeman، یه مقاله نویس مشهور واسه گاردین و نویسنده «پادزهر: خوشحالی واسه آدمایی که نمی تونن افکار مثبت داشته باشن» اعلام کرد که دقیقاً همینکار رو کرده.

هر روز قبل از شروع به نوشتن روزانه خود، بدون توقف وقتی رو صرف نوشتن یه صفحه و نیم درباره چیزی که به ذهنش میاید میکرد. این یه روشه که اون از نویسنده خلاق جولیا کامرون الهام گرفته بود، اون (جولیا کامرون) این روش رو «صفحات صبحگانه» می نامید.

۲٫ زمان نوشتن برنامه:

جیسون فوکس، رمان نویس فیلم هیجانی جوونا پنه. اون روزهایی در تقویم خود رو علامت میزد و به داستان نوشتن می پرداخت. در برنامه خود روزهایی رو واسه نوشتن مضامین غیر داستانی مانند پستای بلاگ و فصلای کتاب خود قرار میداد تا بتونه روزهایی که نیاز به کنترل کارای بیشمار مانند بازاریابی داشت، با تمرکز بیشتری اون کارا رو انجام بده.

۳٫ نوشته خود رو به قسمتهای کوچکتر بشکنید:

از Shane Snow، موسس Contently و نویسنده «Smartcuts سوال شد که : چیجوری هکرها و نوآوران با سرعت بیشتری به سمت موفقیت می رن؟» در جواب بیان کرده که: نوشته های خود رو به قسمتای کوچیک و قطعات قابل هضم می شکنن. اون میگه نتیجه ای که یه نویسنده می تونه از قسمتای کوچکتر یه پروژه بزرگ بگیره، انگیزه لازم واسه حرکت به جلو رو جفت و جور می کنه.

در مقاله نویسی نوشته های خود رو به قسمتای کوچیک تر تقسیم کنین

۴٫ کوتاه بنویسین، دو سرعت به پایان رسیده:

رمان نویس Monica Leonelle در کتاب خود، «۸ عادت دقیق نوشتن»، نویسنده هایی که تلاش بر فشردن زمان در برنامه شلوغ خود بکنن رو تشویق به کامل کردن یه سری از تیکه نوشته های ۸ دقیقه ای میکنه. در حالی که هشت دقیقه ممکنه به نظر زیاد نرسه، با انجام دادن کم این کار در هر روز، خود رو در جایی می بینین که هدف نوشته روزانه تون رو برآوده اید یا از اون پیشی گرفتین.

۵٫ نوشته خود رو با خود داشته باشین:

بلاگر داستانای عاشقانه و نویسنده Heaving Bosoms از این مهم اطمینان دشت می کنه که همیشه آماده دریافت لغاتیه که یهو به ذهن اون خطور می کنن، اون ممکنه هرجایی در این لحظه قرار بگیره. دست از انجام هرکاری که در حال انجام اون هستش میکشه، تلفن یا دفترچه یادداشت خود رو درآورده و شروع به نوشتن می کنه. 

آموزش وبلاگ نویسی و نوشتن مقاله

۶٫ خاموش کردن رسانه اجتماعی

خیلی از نویسنده هایی که با اونا صحبت کردم، وقتی که نیاز به تموم کردن نوشته خود داشتن از رسانه اجتماعی استفاده نمی کردن. Sarah Stodoha، نویسنده «پروسه: زندگی نویسندگی نویسندگان بزرگ»، دسترسی به اینترنت رو با یه نرم افزار به نام freedom خاموش کرد.

۷٫ پیدا کردن مکان درست

مکانای نوشتن، جایگاه برجسته ای در مکالماتی داشت که با نویسنده ها داشتم. Shane Snow حجم خیلی از کتاب «Smartcuts» رو تو یه استارباکس در انتهای خیابون دفترش در منهتن نوشته. Joanna Penn دریافت که اون بهترین تمرکز خود رو در کافی شاپا یا در کتابخونه داره و Joan Dempsey تو یه آلونک چوبی به نویسندگی می پردازه که وقتی خونه مرغا بوده. 

آموزش وبلاگ نویسی

 

۸٫  اتصال به موسیقی پس زمینه

چندین نویسنده که من با اونا صحبت کردم به موسیقی پس زمینه یا نوسانات سفید (سروصداهای محیط) در حال نوشتن گوش می دادن. James Scott Bell وقتی که در حال نوشتن رمان خود بود به نمرات فیلم گوش میداد. Mark Vanhoenacker، یه خلبان خطوط هوایی انگلستانی ۷۴۷ و نویسنده «Skyfaring: در سفری با یه خلبان» به موسیقی یه پیانیست ایتالیایی با نام Ludovico Einaudi گوش می داد و Shane Snow دریافت که گوش دادن به یه آهنگ به طور تکراری روی وارد شدن اون به حالتی از جریان کلمات و محتوا کمک می کنه. 

۹٫ یه ایمیل به بابابزرگ خود بزنین:

اگه یخ زده این و لغات دست از جریان داشتن ورداشته ان، نصیحت Laura Brown  رو قبول کنین. پیشنهاد میده به این فکر کنین که دارین به یه نفر که با اون راحت هستین ایمیل می زنید مانند پدربزرگتان و به همون راحتی شروع به نوشتن کنین.(مخاطبتان پدربزرگتان یا فردی نزدیک باشه تا بتونین راحت تر بنویسین)

۱۰٫ روز نویسندگی خود رو با شروع بخش اول روز بعد به پایان برسونین:

Danny Oppenheimer، یه پروفسور در دانشکده تجارت UCLA’s Anderson، و نویسنده «یه مطالعه در مورد فواید نکته ورداری» که ارجاعای زیادی به اون داده شده، اعتراف می کنه که اوقات سختی واسه شروع کردن پروژه های جدیدش داشته. 
اون پیشنهاد می کنه چند خط از موضوعی که به فردا اختصاص داره رو در آخر هر روز بنویسین، تا فردا که شروع به نوشتن می کنین با یه صفحه سفید روبرو نشید این کار به شما کمک میکنه که از خوف «سندروم صفحه سفید» که نویسنده ها رو آزار می ده دوری کنین.

 

مشاهده نسخه pdf مقاله: ۱۰ درسی که میشه از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *