۳ اشتباه سرنوشت ساز در سئو که اغلب وبمستران مرتکب می‌شوند

۳ اشتباه سرنوشت ساز در سئو که اغلب وبمستران مرتکب می‌شوند

به معنی یه میدون مسابقه س. هر چی قدر که هم تمرین کرده باشین بازم امکان اشتباه در میدون رقابت هست. در واقع همونجوریکه همه اشتباه می کنن شمام اشتباه می کنین و از خطا بی عیب نیستین! این یه حقیقته که وبمستران همیشه در بخش مدیریت سایت خود واسه بهتر خوب عمل نمی کنن. زمان زیادی می طلبد تا یه وب مستر تبدیل به وب مستر واقعی شه و بتونه خودش به اموری رسیدگی کنه که واسه و پیشرفت رتبه سایت لازمن.
افراد زیادی در میدون پا گذاشتن؛ اشتباه کردن و ما در فست سئو از این اشتباهات رایج درس گرفتیم. واسه این که شمام گرفتار همین اشتباهات نشید چک لیستی جفت و جور کردیم و ۳ اشتباه سرنوشت ساز در سئو که بیشتر وبمستران مرتکب می شن رو لیست کرده ایم. رایج ترین این اشتباهات رو در ادامه با شما به اشتراک می گذاریم.

اشتباهات سرنوشت ساز در سئو

به نکات زیر به عنوان آزمایشی واسه خود نگاه کنین:
نبود سازگاری سایت با موبایل
ایندکس مطالب موافق با موبایل نسبت به مطالب معمولی ارجحیت داره. این سازگاری دو معنا متفاوت می تونه داشته باشه:
۱ – سایت شما به فوت وفن های استاندارد پیشرفت با به کار گیری Css یا استایل شیت پایند بوده؟
۲ – از ساب دامین جداگونه مثل m.domain.com به عنوان نسخه موبایل سایت استفاده می کنین؟ (با اینکه واسه به کار گیری ساب دامین جداگونه از نظر تکنیکی محدودیت و اشکالی وجود نداره اما رو مشکل می کنه؛ چون ساب دامین مثل یه سایت مستقله و مدیریت اون به این شکل کمی پیچیده س.)
بی توجهی نسبت به فایل Robots.txt
تا وقتی که تعمیرات و آماده سازی سایت واسه نمایش به اتمام نرسیده باشه باید از دید موتور های جستجو مخفی بمونه. به این منظور در فایل Robots.txt رشته ای از کد ها قرار می گیرد که با به کار گیری اون سایت از دید اسپایدر و بقیه عوامل موتور جستجو بلاک می شه. در بیشتر موارد بی توجهی به این کد ها در فایل Robots.txt عامل دیده نشدن وب سایته.
ندیده گرفتن خطا های HTML
نبود به کار گیری کد های W3C معتبر نمونه ای از خطاهای رایجیه که بیشتر وبمستران دچار اون می شن. بد نیس بدونین خطاهای مربوط به HTML نه به صورت مستقیم اما غیرمستقیم تاثیر خود رو روی روش نمایش سایت و رتبه بندی اعمال می کنن. بررسی کامل و پایانی W3C روی تموم بخش های سایت داشته باشین و از بروز این خطا به خاطر خود جلوگیری کنین.
بارگذاری تصاویر از جمله بخش های پرخطا در سئو و بهینه سازی سایت است که در آینده بیش تر بدون می پردازیم.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*