۵ قانون در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای فروشی به یادماندنی

۵ قانون در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای فروشی به یادماندنی

امروزه شبکه های اجتماعی نه فقط یه میدون واسه سرگرمی، بلکه میدونی واسه رقابت برند ها و صاحب نامانیه که مدت ها هستش کار و کاسبی خود رو از راه فضای مجازی و تجارت الکترونیک پیش می برند. این میدون اون قدر پر طرفدار و پر ماجرا هستش که هیچ برندی نمی تونه در حالی که هیچ استفاده ای از امکانات رایگان و بدون مرز اون نکرده خیلی راحت از کنار اون بگذره.
فعالیت در شبکه های اجتماعی واسه سرگرمی و فقط اهداف شخصی احتیاجی به تخصص نداره و هر کسی با درس های کوتاه خود کم کم راه و کار به کار گیری اون رو فرا می گیرد؛ اما فعالیت به نفع برند و کسب وکار چیزی رقابت برانگیز و زمان گیره که شاید بدون گذشته قبلی در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق نشید.
نقطه ورود شما به این میدون اول آشنایی با ۵ قانون در بازاریابی شبکه های اجتماعی است. کم کم این روند با مطالعه ادامه مطالب در این بخش قوت می گیرد.

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بعضی از قوانینی که قبل از شروع باید اون ها رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین عبارتند از:
قانون اول: خوب گوش دادن
در دقیقا مثل بازاریابی محتوا باید به ندای درون و خواست مشتریان توجه داشت. روش این گوش سپردن هم فرق داره. بعضی از راه تعامل با کاربران در قسمت کامنت یا نظرات مبادرت به صحبت کردن با افراد می کنن تا بفهمن ایده آل های کاربر امروزی چه چیزیه.
قانون دوم: خوب تمرکز کردن
تموم خدماتی که ما در و در کنار ارائه می بدیم با برندینگ در تعامله. یکی از اهداف فعالیت در شبکه های اجتماعی همین است که به زودی با دقیق شدن و فوکوس کردن روی اهدافتون به دست میاد.
قانون سوم: بالا بردن کیفیت کار
کیفیت کمیت به دنبال می آورد. داشتن هزار ارتباطی پایداری که مطمئنین در آینده بازم واسه خرید به شما مراجعه میکنن بهتر از ۱۰ هزار رابطه بی سرانجامیه که فقط وقت و سرمایه شما رو تلف کرده.
قانون چهارم: صبر واسه نتیجه گرفتن
دقیقا مثل سئو زمانبره. هیچی در جامعه مجازی خود به خودی اتفاق نمی افته مگه با صبر و صبر کسی که پشت همه این تلاش ها وایس تاده. فاصله زیادی رو واسه نتیجه گرفتن باید طی کنین که بعضی وقتا الکی می شه؛ اما ارزش امتحان کردن رو داره.
قانون پنجم: تاثیرگذاری و تاثیرپذیری
به دنبال کسائی باشین که از شما امواج دریافت می کنن؛ امواجی مثبت که اون ها رو به سمت شما مایل می کنه. واسه تاثیرگذاری از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس باید از مشتریان تاثیر قبول کرد و کمی منعطف تر بود.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*