خودرویی آخرالزمانی از روسیه؛ با Sherp ATV آشنا شوید [تماشا کنید]

برخلاف لوازم و جنگ افزارهای نظامی، صنعت خودروی روسیه حرف چندانی واسه گفتن در مقیاسی جهانی نداره. با این حال بعضی وقتا وسایل نقلیه ای عجیب با تواناییای عجیب از خاک این کشور پهناور ظهور می کنن.

خودروی همه جا روی Sherp ATV یکی از این موارده که از اون با عنوان ماشین آخرالزمانی یاد می شه. در نگاه اول به Sherp ATV، مطمئنا تایرهای بزرگ و اتاق متفاوت اون توجه بیننده رو به خود جلب می کنه.

تایرهای این خودروی آفرود توانا به سیستم کنترل فشار باد مجهز هستن و در مواقع لازم میشه بسته به شرایط راه باد لاستیکا رو کم یا زیاد کرد.

شرکت شِرپ که سازنده این اتومبیل عجیب و غریب ۶۵ هزار دلاریه، محصول خود رو بی دردسر خطاب کرده و باور داره با سوار شدن بر اون امکان فتح نقاطی که پای بشر به اونا باز نشده، ممکن می شه.

ادعای روسا شاید براتون بزرگ نمایی آمیز به نظر برسه، اما وقتی بدونین این خودرو توانایی غوطه ور شدن روی آب، حرکت روی مردابا و مناطق پوشیده از برف و یخ رو داره، به احتمال زیاد نظرتون عوض می شه.

روسا در این باره گفتن:

ما با این خودرو بارها به مناطقی که پای هیچ بشری به اونجا باز نشده، رفته ایم. طبیعت بکر تایگا و توندرا، باتلاقای Ugra و کوهستانای شبه جزیره کولا بعضی از این موارد هستن. در همه این مناطق شرپ حس قدرت و امنیت به ما می بخشین.

ایده تشکیل Sherp ATV به یه مکانیک سن پترزبورگی که الکسی قاراقاشیان (Alexei) اسمشه، نسبت داده می شه. این مکانیک همیشه علاقه زیادی به تولید شکلای جور واجور مدلای مسابقه ای و خودروهای شاسی بلند با تواناییای آفرود بالا داشته.

هیولای کوچیک روسا طولی برابر با ۳٫۴ متر داشته و میتونه از روی مشکلاتی با ارتفاع ۷۰ سانتی متر عبور کنه. با در نظر گرفتن اندازه بزرگ چرخا و محال بودن گردش اونا، کارکرد هدایت این خودرو بی شباهت به تانک نیس، چون که واسه پیچیدن به یه طرف، چرخای مشابه با اون طرف قفل می شن. این کار از راه اهرم انجام قبول می کنه، ضمن اینکه یه اهرم دیگه وظیفه کنترل سرعت رو رو دوش داره.

نیروی اتومبیل دو نفره و ۱۳۰۰ کیلوگرمی شرکت شرپ از راه یه موتور دیزلی ۴۴ اسب بخاری تامین می شه. این موتور به وسیله شرکت ژاپنی کوبوتا (Kubota) ساخته شده و می تونه دست پرورده قاراقاشیان رو در خشکی و آب به ترتیب به آخر سرعت ۲۷٫۹ مایل (۴۴٫۹ کیلومتر) و ۳٫۷ مایل (۵٫۹ کیلومتر) برسونه.

اونطور که روسا مدعی شدن، سه سال زمان واسه بهبود، به کار گیری بهترین راهکارهای فنی و انتخاب مواد و اجزای مناسب Sherp ATV صرف شده.

نگفته نمونه در فصل گذشته مجموعه تاپ گیر، مت لبلانک و کریس هریس به معرفی این خودرو پرداخته و قابلیتای بالای اون در پیمودن شکلای جور واجور مسیرهای صعب العبور رو به نمایش گذاشتن.

دعوت می کنیم شمام با تماشای کلیپ زیر با تواناییای تشویق برانگیز Sherp ATV آشنا شید.

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *