عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین آزمایش‌های علمی تاریخ

علم ابزاری قدرتمنده که می تونه قدرتی هراسناک رو در دست محققان قرار داده یا اونا رو به فرشته نجات تبدیل کنه. بخاطر این از صدها سال قبل تا همین امروز محققان بر ضرورت تعهد به اخلاق و تعهد در آزمایشای علمی تاکید کردن، با این حال ابر قدرتایی مثل آمریکا و روسیه بارها نبود تعهد خود به این موارد رو ثبات کردن.

در ادامه به مرور چند مورد از آزمایشای علمی هراسناک پراختیم که شامل خوراندن شیر آلوده به مواد رادیواکتیو به کودکان، پیوند بیضه واسه برگردوندن جوونی و موارد زیاد دیگری می شه.

۱. فرضیه پیوند بیضه دکتر استنلی

در بیشتر فیلمای سینمایی زندانیا با مشکلاتی مثل سرویس ناجور یا توجه غیرعادی از طرف همبندها مواجه می شن اما اگه بین سالای ۱۹۱۰ تا ۱۹۵۰ گذرتون به ندامتگاه «سن کوینتین» کالیفرنیا می افتاد، اتفاقی به مراتب تلخ تر در انتظارتون بود.

در اون دوران پزشکی بسیار خرافاتی و معتقد به تئوری اصلاح نژاد به نام «لئو استنلی» در این زندان فعالیت می کرد که نه فقط زندانیان خشن رو عقیم می کرد بلکه راز جوونی رو در بیضها جستجو می کرد. استنلی واسه آزمایش نظریه اش بیضه زندانیان جوون محکوم به اعدام رو می برید و اونو به افراد سال خورده محکوم به حبس پیوند می زد.

با این حال یه مدت بعد که انبارش خالی شد زندانیان نفس راحتی کشیدن. استنلی اما دست بردار نبود و این بار روش جدیدی رو به وجود آورد که طی اون غدهای جنسی بز، خوک یا آهوهای قصابی شده رو آسیاب کرده و به شکم زندانیا تزریق می کرد.

نکته باحال اینجاس که براساس مدارک به جا مونده از اون زمان تعدادی از بیماران مدعی شدن که پس از تزریق حس جوونی و سلامتی بیشتری رو تجربه کردن؛ البته به خاطر از دست دادن آزمایشای دقیق مشخص نیس که در دراز مدت چه عوارضی در اونا ظاهر شده. ایشون پس از بازنشستگی از زندان نامبرده تو یه کشتی کروز مشغول به کار شد.

۲. جنایت از نوع ژاپنی

ژاپنیایی که امروز در ورزشگاه آشغال جمع می کنن و واسه کوچیکترین اشتباه تا کمر خم می شن، همیشه اینطور نبوده ان. در واقع یکی از بدترین ده های تاریخ آدمی به وسیله اونا و بین سالای ۱۹۳۵ تا ۱۹۴۵ طی آزمایشاتی روی هزاران زن و کودک بیشتر چینی رقم خورده.

از جمله آزمایشای علمی یا بهتر بگیم جنایتای محققان ژاپنی باید به تشریح زنده زنده، قطع کردن دست و پا در حالی که فرد زنده بود، آزمایش تاثیر نارنجک و شعله افکن روی زندانیان، تزریق مواد شیمایی و بیمارسازی از قصد اسرا واسه آزمایش روی اونا، تجاوز به زنان به خاطر بررسی انتقال مریضی از مادر به جنین و بررسی اثرات گرسنگی و تشنگی شدید اشاره کرد.

۳. آزمایش تاثیر قدرت بر افراد

این مورد یکی از معروف ترین آزمونای روانشناسی تاریخه که در سال ۲۰۱۵ فیلمی هم براساس اون ساخته شد. در سال ۱۹۷۱ «فیلیپ زیمباردو»، استاد روانشناسی دانشگاه استنفورد ۲۴ دانشجو رو وارد پروژه ای مطالعاتی کرد و از اونا خواست نقش زندانی و نگهبان رو مسوولیتشو قبول کنن. لوکیشن این مطالعه زیرزمین ساختمون روانشناسی بود که به صورت زندان طراحی شده بود.

هنوز ۴۸ ساعت از شروع آزمایش نگذشته بود که نگهبانان شروع به اعمال قدرت به روشای حروم کردن و در مقابل زندانیان هم مقاومت می کردن اما در نقطه ای اونا سر به شورش گذاشته و با قرار دادن تخت هاشون پشت در مانع ورود نگهبانان به سلول شدن.

نگهبانان پس از ورود زندانیا رو مجبور کردن عریان روی زمین و کنار مدفوع خودشون بخوابن. تو یه مدت کوتاه همه چیز از کنترل خارج شد تا جایی که یکی از شرکت کنندگان در آزمایش دچار ویرانی روحی شد و شروع به داد و فریاد و لگدپراکنی کرد.

این آزمایش نشون داد که افراد منطقی پس از قرار گرفتن در مسند قدرت تاریکترین زوایای درونشون رو بیرون می شکنه. همین موضوع می تونه توضیحی روشن واسه پرورش تروریستایی مثل جنید حسین باشه که پس از آزادی از زندان به همه اصول اخلاقی پشت کردن.

۴. پروژه های کنترل ذهن Artichoke  و  MK-ULTRA

میشه افراد رو تا جایی تحتِ کنترل درآورد که خواستهامون رو بر خلاف میلشون بکنن، تا حدی که حتی به خودشون هم ضربه بزنن؟

این یادداشتی رسمی از اسناد سازمان CIAه که به ایده به کار گیری دارو، هیپنوتیزم، پاتوژنای میکروبی، نگهداری افراد در تنهایی و موارد ترسناک تری واسه استخراج اطلاعات از جاسوسای دشمن و اسرای پر طاقت و سمج می پردازه.

آمریکا براساس همین ایده پروژه ای با عنوان Artichoke رو راه اندازی کرده بود که بعدا وارد فاز شیطانی و گسترده تری به نام MK-ULTRA شد. بدیش اینه خیلی از اسناد مربوط به این پروژه به وسیله یکی از مدیران CIA نابود شد اما اسناد باقیمونده و شهادت فعالان نشون دهنده اینه که بدون اطلاع ادما از داروهایی نظیرLSD ، تمازپام، هروئین، مورفین، MDMA، مسکالین (mescaline)، سیلوسایبین، اسکوپولامین، ماری جوآنا، سودیوم پنتوتال و ارگین استفاده شده.

مثلا با تزریق نمک باربیتوریک داخل وریدی (barbiturate IV) به یه بازو و آمفتامین وریدی به بازوی دیگه وقتی که فرد در آستانه خواب بود از ایشون شروع به بازجویی می کردن و بیشتر جوابای درستی هم دریافت می شد.

۵. پیوند بز و عنکبوت

ابریشم عنکبوت پنج برابر مقاومت تر از فولاد بوده و در عین حال یه ششم اون چگالی داره. همین ویژگیای عجیب باعث شده کارشناسان به هر قیمت به دنبال به کار گیری این الیاف در زمینه های مختلفی باشن.

ابعاد کوچیک این حشره، همجنس خوار بودن و بازدهی کم از مشکلات تولید انبوه ابریشم اونا هستش و تنها راهی که واسه محققان «وایومنیگ» باقی مونده خلق موجود جدیدی از راه نانوزیست مهندسی بوده. در این روند از راه ترکیب ژنای عنکبوت و بز حیوونی تولید شد که قادر به تولید پروتئین تار عنکبوت از راه شیره.

«حسین روازاده» دکتر عمومی و فعال در بخش طب سنتی در یکی از سخنرانی هاش با اخطار در مورد واردات این نوع بزها به کشور مدعی شد که در صورت مصرف شیر این حیوانات فرد دارای افکاری مثل عنکبوت شده و عقاید خود رو از دست میده.

۶. آزمایش سیفلیس در تاسکیگی

یکی از بدنام ترین پرونده های جنجالی آمریکا در سال ۱۹۳۲ و با اهداف بشر دوستانه شروع شد. در اون سال سرویس بهداشت عمومی آمریکا و دانشگاه تاسکیگی واسه مطالعه و درمان مردان سیاهپوست گرفتار به سیفلیس پروژه ای مشترک رو کلید زدن.

مشکل از وقتی شروع شد که بودجه این پروژه ته کشید اما به جای متوقف کردن اون محققان تا چند دهه به مشاهده یافته ها در  بیماران ادامه دادن. اونا حتی از تزریق پنی سیلین پس از اثبات کارایی اون دوری کرده و عوضش به سوژها غذای رایگان و هزینه کفن و دفن می دادن.

طی این آزمایش به افراد سیاهپوست اجازه مراجعه به مراکز پزشکی و حتی اطلاع به خونواده هم داده نشد. سال گذشته کلینتون از بازمانده های این پروژه معذرت می کنی، با این حال آزمایشاتی مثل این بعضی رو به این تفکر واداشته که ایدز هم به وسیله آمریکاییا و واسه کنترل اقلیتای نژادی ایجاد شده بود.

۷. آزمایشای علمی حمله پشه

امروزه خبرهای چندانی در مورد جنگ حشرات به گوش نمی رسه اما وقتی در آزمایشای علمی از این موجودات واسه گسترش عفونت، فلج و حتی کشتن نیروهای دشمن بهره می بردن.

در اواسط دهه ۱۹۵۰ آزمایشای علمی خطرناک بسیاری واسه اجرا این ایده انجام شد که سه پروژه بزرگ ارتش امریکا سرآمد همه اونا بودن. در اولین پروژه با نام Drop Kick که سال ۱۹۵۵ اجرا شد ۶۰۰ هزار پشه ماده در منطقه ای با اکثریت سیاهپوست در فلوریدا رها شد که به هزاران مورد گزیدگی و ده ها مورد مریضی و مرگ (احتمالی) منجر شد. هدف اصلی محققان برآورد اندازه ورود حشرات به خونها و افراد گزیده شده به وسیله اونا بود.در همون سال عملیات دیگری با عنوان Big Buzz اجرا شد که در این مورد هم ۳۰۰ هزار پشه عامل تب زرد بر سر منطقه ای با کمترین سیاهپوست پاشیده شد. اسنادی از یافته های این پروژه در دست نیس اما مطمئنا هزاران شهروند از همه جا بی خبر دچار مریضی و عفونت شدن.

در آزمایش سوم هم صدها هزار کک تو یه موشک قرار گرفته و در منطقه ای آزمایشی در یوتا خلاص شدن. بر اثر این آزمایشا صدها نفر از ساکنان به بیماریایی مانند شکلای جور واجور تبا، مشکلات تنفسی، جنینای مرده، انسفالیت و تیفوئید گرفتار شدن.

۸. آزمایشای تشعشع انسانی

طی این تحقیقات که چندین دهه به طول رسید از زنان، مردان، زندانیان و حتی کودکان بی خبر از همه جا به عنوان موشای آزمایشگاهی واسه تحقیق در مورد اثرات تابش مواد پرتوزا و آلودگی رادیو اکتیو سوءاستفاده شد.

طی این آزمایشای علمی وحشتناک حتی اجساد دفن شده هم واسه آزمایش از زیر خاک بیرون کشیده می شدن. به دستور محققان شیطان صفت به کودکان بی سرپرست شیر آلوده به مواد رادیواکتیو خورونده می شد و سر اونا رو در برابر تابش مواد رادیواکتیو قرار می دادن. این ماجرا شامل تزریق مواد نامبرده به بچه ها هم می شه.

در بخشای دیگری از این تحقیقات موارد پرتوزا به بیضه زندان تابانده می شد که در آخر نقصای جنسی شدیدی رو در اونا به جا می گذاشت. بیماران عادی، زنان و حتی سربازان ارتش هم دیگه سوژهای محققان در این آزمایشای علمی خطرناک بودن.

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *